NUROFEN pre deti 4% pomaranč sus por 4,0 g (fľ.PET) 1x100 ml
Bolesť NUROFEN pre deti 4% pomaranč sus por 4,0 g (fľ.PET) 1x100 ml
Značka: Nurofen

NUROFEN pre deti 4% pomaranč sus por 4,0 g (fľ.PET) 1x100 ml

Liek obsahuje liečivo ibuprofén a patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Bol špeciálne navrhnut&yacu... Viac informácií

Doprava: od 2,99 EUR (ZADARMO pri nákupe nad 9,90 EUR)
Ponuka platná k 7.10.2019

7,99 EUR
E-shop
Dr. Max

Liek obsahuje liečivo ibuprofén a patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Bol špeciálne navrhnutý pre deti a je určený pre podanie ústami: na zníženie horúčky, na zmiernenie príznakov miernej až stredne silnej bolesti. Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Každý 1 ml suspenzie obsahuje 40 mg ibuprofénu. Denné dávkovanie lieku je 20‑30 mg/kg telesnej hmotnosti v rozdelených dávkach. Dávky sa majú podávať približne každých 6-8 hodín. 20-29 kg (6-9 rokov): 5 ml (zodpovedajúce 200 mg ibuprofenu) 3x denne. 30-40 kg (10-12 rokov): 7,5 ml (zodpovedajúce 300 mg ibuprofenu) 3x denne. Liek je určený len na krátkodobé použitie. Ak je potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni alebo ak sa zhoršia príznaky ochorenia, je potrebné poradiť sa s lekárom. Spôsob použitia Pred odmeraním každej dávky je nutné suspenziu pretrepať. Na odmeranie presnej dávky slúži odmerná lyžička. Po užití dávky sa lyžička umyje v teplej vode a nechá sa vysušiť. Pre pacientov s citlivým žalúdkom sa odporúča, aby sa liek užíval s jedlom. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené vyššie). Upozornenie Liek nie je určený pre deti mladšie ako 6 rokov a/alebo s hmotnosťou menej ako 20 kg. Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (dávka má byť čo najnižšia a liečba má trvať čo najkratšie). Liek môže spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby). Zvyčajne nie je potrebné prerušiť dojčenie počas krátkodobého užívania odporúčaných dávok pri miernej až stredne silnej bolesti a horúčke. U starších pacientov je potrebná zvýšená opatrnosť. Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažným zlyhaním pečene a/alebo závažným renálnym zlyhaním. Opatrnosť je potrebná u pacientov, ktorí trpia bronchiálnou astmou alebo alergickým ochorením. Pri užívaní lieku bezprostredne po závažnom chirurgickom zákroku je potrebná zvýšená opatrnosť. Nepiť alkohol. Liek obsahuje tekutý maltitol. Vzhľadom k obsahu tekutého maltitolu môže mať liek mierny laxatívny účinok. Liek obsahuje 28,09 mg sodíka v 15 ml suspenzie (zodpovedá 1,87 mg/ml suspenzie). Má sa vziať do úvahy u pacientov na diéte s kontrolovaným obsahom sodíka. Liek obsahuje pšeničný škrob, ktorý môže obsahovať glutén (lepok), ale len v stopových množstvách a preto sa považuje za bezpečný pre ľudí s celiakiou. Uchovávať pri teplote neprevyšujúcej 25 °C. Čas použiteľnosti po prvom otvorení fľašky je 6 mesiacov. Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4). Účinné látkyibuprofén

Výživa a kozmetika / Bolesť

Lieky a Bolesť Nurofen >>

Liek obsahuje liečivo diklofenak, ktoré patrí do skupiny liekov označovaných ako nesteroidové protizápalové ... Viac informácií
14,99 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové liečivá... Viac informácií
6,29 EUR
Do obchodu
Liečivá náplasť je liek, ktorý prináša úľavu od bolesti. Obsahuje liečivo sodnú soľ diklofenaku. Patr... Viac informácií
11,79 EUR
Do obchodu
Liečivo (zaisťuje účinok lieku) je ibuprofen, ktorý patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protiz&aa... Viac informácií
6,39 EUR
Do obchodu
Liečivom je ibuprofen, ktorý tlmí bolesť, znižuje zvýšenú telesnú teplotu a má protizápalov&ea... Viac informácií
4,99 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje tri liečivá: kyselinu acetylsalicylovú, paracetamol a kofeín. Kyselina acetylsalicylová a paracetamol zmierň... Viac informácií
6,19 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti aj horúčke. Používa sa: na zmiernenie miernej až stredne silnej bolesti, naprí... Viac informácií
3,59 EUR
Do obchodu
Liekom je analgetikum určené na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti. Tablety sú odporučené na liečbu väčšiny bol... Viac informácií
6,99 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivo diklofenak, ktoré patrí do skupiny liekov označovaných ako nesteroidové protizápalové ... Viac informácií
17,99 EUR
Do obchodu
Indikácie: Nurofen pre deti obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny tzv. nesteroidových protizápalových liečiv (nesteroidových antireumatík... Viac informácií
7,99 EUR
Do obchodu
Liek vo forme mäkkých kapsúl obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov známych ako nest... Viac informácií
5,49 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny tzv. nesteroidových protizápalových liekov. Tlm&iacu... Viac informácií
4,39 EUR
Do obchodu
Liek sa používa na tlmenie miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, krížov, zubov, menštruačná bolesť, bolesť pri poranení mäkkých tkan... Viac informácií
4,39 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamolu a fenylefrínu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a horúčke... Viac informácií
7,29 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje dve liečivá: ibuprofen a pseudoefedrín. Ibuprofen patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú ... Viac informácií
6,99 EUR
Do obchodu
Hore
MÔJ VÝBER
Vecí vo výbere0