Ibalgin JUNIOR sus por 4 g (fľ.skl.tmavá+dávk.pipeta) 1x100 ml
Bolesť Ibalgin JUNIOR sus por 4 g (fľ.skl.tmavá+dávk.pipeta) 1x100 ml
Značka: Ibalgin

Ibalgin JUNIOR sus por 4 g (fľ.skl.tmavá+dávk.pipeta) 1x100 ml

Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové liečivá (NSAID). Liek je určený na krátkod... Viac informácií

Doprava: od 2,99 EUR (ZADARMO pri nákupe nad 9,90 EUR)
Ponuka platná k 6.1.2020

6,29 EUR
E-shop
Dr. Max

Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové liečivá (NSAID). Liek je určený na krátkodobú symptomatickú liečbu: horúčky, miernej až stredne silnej bolesti, vrátane bolesti hlavy alebo bolesti zubov. Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Každý 1 ml suspenzie obsahuje 40 mg ibuprofénu. Denná dávka je 20-30 mg/kg telesnej hmotnosti v rozdelených dávkach. Dávky sa majú podávať približne každých 6-8 hodín. 6-9 rokov (20-29 kg): 5 ml (zodpovedá 200 mg ibuprofénu) 3x denne 9-12 rokov (30-40 kg): 7,5 ml (zodpovedá 300 mg ibuprofénu) 3x denne Liek začína účinkovať v priebehu 15 minút a znižuje horúčku u detí po dobu až 8 hodín. Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšej potrebnej doby na kontrolu príznakov. Ak je potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni alebo ak sa zhoršia príznaky ochorenia, je potrebné poradiť sa s lekárom. Spôsob použitia Pred odmeraním každej dávky je nutné suspenziu pretrepať. Pre presné dávkovanie je pribalená dávkovacia pipeta (6 ml) s vyznačenými dávkami. Po použití sa má dávkovacia pipeta umyť teplou vodou a nechať vyschnúť. Suspenzia sa má zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Pre pacientov s citlivým žalúdkom sa odporúča, aby sa liek užíval s jedlom. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené vyššie). Upozornenie Liek nie je určený pre deti mladšie ako 6 rokov a/alebo s hmotnosťou menej ako 20 kg. Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (dávka má byť čo najnižšia a liečba má trvať čo najkratšie). Liek môže spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby). Zvyčajne nie je potrebné prerušiť dojčenie počas krátkodobého užívania odporúčaných dávok pri miernej až stredne silnej bolesti a horúčke. U starších pacientov je potrebná zvýšená opatrnosť. Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažným zlyhaním pečene a/alebo obličiek. Opatrnosť pri liečbe je nutná u pacientov s bronchiálnou astmou v anamnéze. Pri užívaní lieku bezprostredne po závažnom chirurgickom zákroku je potrebná zvýšená opatrnosť. Nepiť alkohol. Liek obsahuje tekutý sorbitol. Uchovávať pri teplote neprevyšujúcej 25 °C. Čas použiteľnosti po prvom otvorení fľašky je 6 mesiacov. Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4). Účinné látkyibuprofén

Výživa a kozmetika / Bolesť

Lieky a Bolesť Ibalgin >>

Liek obsahuje liečivo sodnú soľ diklofenaku. Patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidové protizápalové ... Viac informácií
11,79 EUR
Do obchodu
Liečivom je ibuprofen, ktorý tlmí bolesť, znižuje zvýšenú telesnú teplotu a má protizápalov&ea... Viac informácií
4,99 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje tri liečivá: kyselinu acetylsalicylovú, paracetamol a kofeín. Kyselina acetylsalicylová a paracetamol zmierň... Viac informácií
6,19 EUR
Do obchodu
Liekom je analgetikum určené na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti. Tablety sú odporučené na liečbu väčšiny bol... Viac informácií
6,99 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivo diklofenak, ktoré patrí do skupiny liekov označovaných ako nesteroidové protizápalové ... Viac informácií
17,99 EUR
Do obchodu
Indikácie: Nurofen pre deti obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny tzv. nesteroidových protizápalových liečiv (nesteroidových antireumatík... Viac informácií
7,99 EUR
Do obchodu
Liek vo forme mäkkých kapsúl obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov známych ako nest... Viac informácií
5,49 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny tzv. nesteroidových protizápalových liekov. Tlm&iacu... Viac informácií
5,69 EUR
Do obchodu
Liek sa používa na tlmenie miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, krížov, zubov, menštruačná bolesť, bolesť pri poranení mäkkých tkan... Viac informácií
4,39 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamolu a fenylefrínu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a horúčke... Viac informácií
6,79 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje dve liečivá: ibuprofen a pseudoefedrín. Ibuprofen patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú ... Viac informácií
6,99 EUR
Do obchodu
Hore
MÔJ VÝBER
Vecí vo výbere0